امام جمعه اردبیل:

امام جمعه اردبیل:آمریکا با بدعهدی‌ها ثابت می‌کند قابل اعتماد نیست

خطبه‌های این هفته نمازجمعه اشاره به مصوبه اخیر هیئت دولت، مبنی بر اختصاص ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت ناشی از حوادث غیر مترقبه کشور

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به مصوبه اخیر هیئت دولت، مبنی بر اختصاص ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت ناشی از حوادث غیر مترقبه کشور اظهار داشت: بیش از دو سال است که کشاورزان خسارت دیده پارس‌آباد چشم انتظار تأدیه خسارت هستند ولی با وجود مصوبات متعدد مبنی بر ادای خسارت حوادث غیرمترقبه توجهی به آنها نمی‌شود و ما از دولت می‌خواهیم در این باب عنایت ویژه به کشاورزان خسارت دیده استان داشته باشد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: ملت ما با نزدیک شدن انتخابات، انتظار رفتارهای انتخاباتی را دارد اما هیچکس این انتظار را نداشت که رؤسای قوا در مَرأی و منظر مردم طرح اختلاف و دعوی کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: مردم سؤال می‌‌کنند که این ادعاها چرا در موسم انتخابات مطرح می‌شود؟ آیا اینها حق الناس نبودند؟ آیا این به معنی ایجاد انشقاق در جامعه و حرکت به سمت دو قطبی کردن جامعه نیست؟ تردیدی نیست که باید جلوی اجحاف به بیت المال گرفته شود ولی طرح آن از تریبون‌های رسمی هیچ محملی ندارد چون اختیار دست خود رؤسای قوه مجریه و قضائیه است.

آیت‌الله عاملی تصریح کرد: آقایان در جلسات متعدد همدیگر را ملاقات می‌کنند و فرصت بحث و نقد دارند، بنابراین آوردن اختلاف به سطح افکار عمومی با اغراض مصلحانه مناسب به نظر نمی‌رسد.

وی بیان کرد: این کار قطعا گناه بزرگی است که به راحتی برای ملت ما قابل بخشش نیست و سوژه‌ای بزرگ برای رسانه‌های معاند درست می‌کند و دشمنان غدار جرأت برنامه ریزی بیشتر علیه ملت و کشور پیدا می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه‌ها به انتخابات شورا در سال آینده اشاره کرد و اظهار داشت: قرائن نشان می‌دهد که جمعیت بسیار زیادی برای کاندیداتوری برای شورا خودشان را آماده کرده‌اند و این قطعا موجب حضور حداکثری خواهد شد و انتخابات بسیار پرشوری خواهیم داشت، ولی بی‌تقوایی احتمالی از طرف بعضی از کاندیداها می‌تواند ضربات مهلک مخصوصا به امنیت و فرهنگ ما بزند؛ مهم‌ترین خطر در این باب طائفه‌گری، قبیله‌گرایی، شهرگرایی و قوم‌گرایی است.

آیت‌الله عاملی گفت: ما در استان یک خانواده را تشکیل می‌دهیم و هیچ ملاحظه خاصی نداریم بنابراین هرکس از هر شهر، قوم، قبیله و محله که شایستگی داشته باشد و اهالی به وی رای بدهند برای ما محترم است.

وی افزود: اینجانب نیز به عنوان نماینده مقام معظم رهبری به همه عزیزان از هر شهر و از هر قشر نگاه یکسان دارم و هیچ خصوصیتی را لحاظ نمی‌کنم و از حالا اعلام می‌کنم که به هیچ لیستی نظر خاص یا حمایت ندارم و به طور قطع و یقین، ملت ما در دو راهی‌های حساس احتیاج به قیّم ندارد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها با طرح سخنان جان‌کری که پیشنهاد کرده "دولت جدید آمریکا با فشار مضاعف تحقیقات موشکی ایران را عقب براند همچنان که ما با فشار تحریم توان هسته‌ای آنها را خنثی کردیم" گفت: همه دقت کنند که دشمنی و رجزخوانی از طرف آمریکایی‌هاست نه ایران و آنها با این اقدامات قطعاً ناقض برجام هستند و آمریکا با این بدعهدی‌ها ثابت می‌کند که قابل اعتماد نیست. حقیقتی که مقام معظم رهبری بارها بر آن تأکید کرده‌اند.

وی ازاینکه بعضی از سیاستمداران آمریکا از ترامپ خواستند مراکز تحقیق و توسعه موشکی ایران را تعطیل کند گفت: بزرگترین ظلم برای یک ملت محروم کردن آن ملت از فناوری‌های استراتژیک و تحقیقات علمی سرنوشت ساز است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.